Klub Forda Pumy Strona Główna Klub Forda Pumy
istnieje od 2000 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kolory sprężyn zawieszenia a ich twardość
Autor Wiadomość
felix77 
"TheCat"


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1997
Kolor Pumy: Panther Black
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 70
Skąd: nowy targ
Wysłany: 26-08-2010, 18:49   Kolory sprężyn zawieszenia a ich twardość

witam Klubowiczów! mam pytanie...jak się mają kolory sprężyn zawieszenia do ich twardości..? ma to związek?? a jeśli tak to jakie kolory charakteryzują sie jakim stopniem twardości..? proszę o poradę gdyż zamierzam zakupić jakieś sprężynki a chodzi mi o te bardzo twarde :twisted: Pozdrawiam!
 
 
 
poldek
[Usunięty]

Wysłany: 26-08-2010, 19:42   

Jeżeli się nie myle to najtwardsze sa chyba czerwone :) (ale głowy nie dam sobie uciąć ;) ).
Ostatnio zmieniony przez poldek 26-08-2010, 20:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Mr.Maya 
Kamikaze Driver


Dołączył: 14 Kwi 2006
Posty: 2256
Skąd: Gliwice
Wysłany: 26-08-2010, 20:03   

Wszytko zalerzy of firmy.
_________________
160KM & 375NM by DURASOFT
 
 
 
xxxKLIMAxxx 

Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1999
Kolor Pumy: Moondust Silver
Dołączył: 14 Cze 2010
Posty: 37
Skąd: Niepołomice
Wysłany: 26-08-2010, 20:29   

No ja mam czerwone i musze przyznac, ze sa bardzo twarde. Znawca nie jestem ale mysle, ze twardosc zawieszenia zalezy glownie od silownikow ;)
_________________
Klima NC-e
 
 
 
Słoodzik 
zakręcony,po całości


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 2608
Skąd: Warszawa
Wysłany: 26-08-2010, 21:36   

Przy sportowych sprężynach kolor nie ma żadnego znaczenia i jest wyborem firmy. To czy sprężyny są zielone, niebieskie, czerwone czy żółte nie oznacza ich stopnia twardości.
Tak więc różne kolory sprężyn są cechą charakterystyczną producenta. Stosuje się je po to, by łatwiej było odróżnić markę i nie ma to nic wspólnego z zakresem czy charakterystyką ich pracy.

Twardość sprężyny określa natomiast pasek kolorystyczny umieszczony na samych zwojach sprężyny, bądź wybite na nich punkty (....) czy karby (IIIII).
Można też spotkać namalowane plamki (oooo). Ich ilość oznacza twardość sprężyny.
Według norm twardość powinna być jednak wybita, a nie namalowana, pisanki mogą się zedrzeć.

Według normy ISO, odpowiedni kolor zarezerwowany jest dla danej charakterystyki.

ZIELONY - do zwykłych obciążeń,
NIEBIESKI- do podwyższonych obciążeń,
CZERWONY- do wysokich obciążeń,
ŻÓŁTY-do bardzo wysokich obciążeń,
_________________
Żyjesz po to aby jeździć. Jeździsz po to aby żyć.

Porucznik Gwiezdnej Floty Słód™
 
 
 
felix77 
"TheCat"


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1997
Kolor Pumy: Panther Black
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 70
Skąd: nowy targ
Wysłany: 26-08-2010, 22:31   

Dzięki Panowie za swoje sugestie i Sloodzikowi za konkretną obszerną informację :smile: ja mam w Pumie odkąd ją kupiłem jakieś czerwone sprężyny ale ani nie obniżają jej nadzwyczajnie ani tymbardziej twardości nie dają ani tyle. Ktoś wcześniej widać coś pozmieniał bo sprężyny napewno nie są seryjne a amorki z przodu to jakieś Delphi :razz: efekt jest taki że miękkawo jest na zakrętach i mnie to wnerwia już. zastanawiam się nad założeniem seryjnych sprężyn i jakiś normalnych ale twardych amorków. nie wiem jakie to da połączenie.. jeśli Ktoś może cos podpowiedzieć to bardzo miło będzie Was posłuchać. powiem krótko...oczekuję żeby bylo TWARDO RACZEJ :smile: i żeby nie pakowac sie w niepotrzebne koszty. obniżanie Pumy jakoś tez mnie nie rajcuje zabardzo. wolałbym coś POŚRODKU czyli coś przypominającą TWARDĄ SERIĘ :mrgreen:
_________________
W NOCY WSZYSTKIE "KOTY" :) SĄ CZARNE :)
 
 
 
Maciek 
A6 4.2 QUATTRO


Dołączył: 16 Wrz 2009
Posty: 492
Skąd: Lublin/Łęczna
Wysłany: 27-08-2010, 14:13   

ja mam BILSTEIN żółte ZX sport plus chyba i czerwone sprężyny z pięcioma karbami - były jak sprowadziłem z Francji, dodatkowo żeby urozmaicić sprężyny z przodu są skrócone o jeden zwój co daje -40 mm a z tyłu -20, a efekt - jest TWARDO.. w zakrętach nie ma opcji żeby pumę przechyliło albo na bok rzuciło, zero, oczywiście przy racjonalnych prędkościach, ja wiecej jak 120 w zakręt nie wchodziłem, ale innymi samochodami w te zakręty przy niższych prędkościach bujało na bok. ALE - na nierównościach jedziesz jak czołgiem, dziury odczuwasz dość słyszalnie głuchym dudnieniem, tyłek boli a Ty masz wrażenie ze zaraz się wszystko rozleci, nic przyjemnego. felgi prostuje regularnie 2 razy w roku bo jeżdżę na nich i w zimie. jak w zimie zabiło mi całe sprężyny lodem i były kompletnie nieruchome, jeździłęm na sztywno, to dowiedziałem się o tym dopiero na stacji diagnostycznej kiedy pojechałem na wymianę elektrozaworu, bo nie odczułem żadnej różnicy a na podnośniku koła ine obniżyły sie ani o centymetr co zaciekawiło diagnostę. ja bym sobie za żadne skarby 2 raz takich twardych sprężyn nie założył, przemyśl tą decyczję dobrze ;)
 
 
 
felix77 
"TheCat"


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1997
Kolor Pumy: Panther Black
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 70
Skąd: nowy targ
Wysłany: 27-08-2010, 16:15   

no pomyślę :smile: dzięki Maciek za to że Ci się chciało rozpisać hehe
_________________
W NOCY WSZYSTKIE "KOTY" :) SĄ CZARNE :)
 
 
 
Zahariash
[Usunięty]

Wysłany: 27-08-2010, 21:13   

Straszycie ? Ja się przymierzam do gwinta
 
 
Słoodzik 
zakręcony,po całości


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Dołączył: 10 Maj 2008
Posty: 2608
Skąd: Warszawa
Wysłany: 27-08-2010, 22:08   

Zahariash, naprawdę zastanów się kilka razy nad założeniem gwinta u siebie. Albo najlepiej przejedź się autem z gwintem i porównaj pracę zawieszenia. Do jazdy na codzień gwint się nie sprawdzi i będziesz miał dość.

Z tego co pamiętam to Paola miała gwint u siebie w Pumie i nie była zbyt zadowolona.
_________________
Żyjesz po to aby jeździć. Jeździsz po to aby żyć.

Porucznik Gwiezdnej Floty Słód™
 
 
 
lewadzki
[Usunięty]

Wysłany: 27-08-2010, 22:09   

felix te twoje Delphi to mysle ze nie sa zle.
Duza firma, robia sporo czesci jako zamienniki do roznych aut.
 
 
Zahariash
[Usunięty]

Wysłany: 27-08-2010, 22:45   

Sloodzik no właśnie daje mi to do myślenia. Sporo osób z którymi rozmawiałem, to zdecydowanie mi odradza. Nie znam jednak nikogo kto ma tego typu zawieszenie, żeby zobaczyć jak to chodzi. Powstaje jeszcze pytanie, jak to będzie w zimie. Jeśli faktycznie zamarza, to może być niezły taboret
 
 
Maciek 
A6 4.2 QUATTRO


Dołączył: 16 Wrz 2009
Posty: 492
Skąd: Lublin/Łęczna
Wysłany: 28-08-2010, 15:43   

jeśli chodzi o tą zimę to jest tak - aby uzyskać większą sztywność sprężyny zwoje są gęściej niż w miękkiej sprężynie - u mnie jest ok centymetra przerwy, śniegiem się to łatwo zabije,w nocy mróz duży, lód się zrobi i koniec
 
 
 
felix77 
"TheCat"


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1997
Kolor Pumy: Panther Black
Dołączył: 31 Maj 2009
Posty: 70
Skąd: nowy targ
Wysłany: 28-08-2010, 16:56   

Lewadzki z tym Delphi to może i masz rację ale nie sprawdzają się w Pumie :???: przynajmniej u mnie :567: być może to wina sprężyn które niby są czerwone ale nijakiej twardości nie dają zresztą nie wiem nawet co to za sprężyny , pewno zdjełano w Dorzeczu Zambezii :grin: :grin: :grin: a efekt jest taki że komforcik mam zaje*** bo dziurek prawie nie czuć ale za to trza dobrze uważać na większych zakrętach bo można "odlecieć" jak po Red Bullu :grin: :grin: :grin: i mnie to delikatnie mówiąc irytuje :grin: a co do kolegów którzy tu dyskutują o "gwincie" to ja też nie mam dobrego zdania coprawda jeździłem na tym w Passacie B5 a nie w pumie ale reweli nie ma a w zimie katastrofa poprostu. odradzam! przynajmniej ja :wink: prawdopodobnie po zimie jak Pumka sie nie rozpadnie :grin: to zdecyduje sie na sprężynki seryjne i amorki skrócone GT Cupline. mam info że to może być dobre połączenie twardościowe a o to mi chodzi. o obniżanie Pumy mniej bo w sumie jest tak w sam raz
 
 
 
lewadzki
[Usunięty]

Wysłany: 28-08-2010, 17:24   

zahariash troche przespalismy temat, kumpel mialo bravo na gwincie i powiem ci ze mnie wyleczyl z gwinta po kilku wypadach
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

© 2000-2021 klubpumy.pl | wykonanie: zespół | hosting: WEBdev

Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja: 18.08.2013)

Kontakt: admin@klubpumy.pl



phpBB by przemo