Klub Forda Pumy Strona Główna Klub Forda Pumy
istnieje od 2000 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gaydek
06-11-2007, 19:59
Ksenonowe światła w Pumie
Autor Wiadomość
Zahariash
[Usunięty]

Wysłany: 16-11-2009, 23:52   

Magenta dopiero szukam jakiegoś zestawu i Ci powiem, że czacha mi dymi. Wiem tylko tyle że chcę białe światło bez tych wszystkich szpanerskich niebieskich poświat. Szukam czegoś do 300,- Największy problem dla mnie to jest to, że nie znam się na tych przetwornicach a w Kociaku mam fabryczne radio i nie wiem czy się nie będą gryzły ze sobą ( szumy, zakłócenia, etc )
 
 
Magenta 
AKA Misia vel Nika


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1999
Kolor Pumy: Pacific Green
Dołączyła: 27 Sie 2009
Posty: 928
Skąd: Poznań
Wysłany: 17-11-2009, 09:24   

ewa40 napisał/a:
Nie wiem jaki dał tobie rabat, ale o ile pamiętam, to Plaskur ustalił, że dla Pum jest zawsze rabat :roll: Większy dawał przy zamówieniu grupowym, więc warto zapytać na forum, czy są inni chętni na xenonki i zrobić wtedy wspólne zamówienie .
Ewuś, wiem, że takie rozwiązanie przyniosło by większą korzyść, ale na to potrzeba czasu... A pora roku jest taka, że coraz szybciej robi się ciemno, a ja po prostu boję się jeździć z tymi światłami. :neutral:
Boogie napisał/a:
U Plaskura z tego co sie orientuję nie było problemów z gwarancją i z wymianą ewentualnie wadliwych części, także jest to też argument za.
Pytanie: a u innych sprzedawców były takie problemy? ;)
Misiek89 napisał/a:
Wg mnie wszystkie te zestawy sa praktycznie takie same. Mimo że różnią się kartonikami i naklejkami to 3/4 sprzetu robiona jest w chinach a różnica w cenie jest poprostu różnicą w marży sprzedawcy.
Misiek89, mam podobne wrażenie. :) Z tych 11 tylko ten ostatni chwali się produkcją w Japonii.
Snaco napisał/a:
aaaa właśnie. ten zestaw nr 10. od Plaskura zakłóca radio. Mi to nie przeszkadzało bo w Wawie jest i tak silny sygnał ale jak się gdzieś przemieszczałem dalej czy byłem w garażu to ewidentnie po wyłączeniu świateł sygnał radia był dużo lepszy. W mieście bez różnicy.
Snaco, a powiedz, czy te zakłócenia dotyczą tylko radia, czy podczas słuchania muzyki z CD też miałeś takie problemy?
Opoya napisał/a:
Aha - rozmawiałam z Plaskurem nie raz i pytałam się o różne aspekty ksenonów, m.in. o ceny. A te, zależne są głównie od przetwornic, które jak się okazuje są różne w różnych zestawach. I nie chodzi o naklejki, tylko wnętrze. Te od Plaskura mają pięciostopniowe zabezpieczenie przed wadliwym włączeniem się (wadliwym, czyli np. włączenie przetwornicy bez podłączonego palnika).
Mnie naklejki akurat też niewiele interesują, raczej chodzi nam o tabliczki znamionowe z danymi technicznymi. Na co zwrócić uwagę? Na tabliczce znamionowej nie znajdziemy danych nt. pięciostopniowego zabezpieczenia przed wadliwym uruchomieniem urządzenia, ale może uda nam się odczytać coś z tego, co widać? Porównajmy dane z zestawu 9 i 10 - od Plaskura:
Nr 9: Bulbtype 35W
Nr 10: Bulbtype D2R/D2S 35W

Nr 9: V in 9V~16V
Nr 10: V in 9V~16V

Nr 9: V norm 13.2V
Nr 10: V norm 13.5V

Nr 9: I norm 3.2A
Nr 10: I norm 3.2A

Nr 9: I in max 10A
Nr 10: I in max 8A

Nr 9: P out 35W norm
Nr 10: P out norm 35W

Nr 9: T case -40~+115'C
Nr 10: T case -40-+105'C

Nr 9: V start: 23 KV max
Nr 10: V start: 23 KV max

Różnice dotyczą minimalnie napięcia (0,3V różnicy), natężenia (2A - to dużo czy mało?), i temperatury pracy (przy maks.: 10'C różnicy). Czy może wypowiedzieć się ktoś "kumaty" w tej sprawie? g:)
_________________
 
 
Snaco 
&Sadzik C4 VTS


Dołączył: 06 Mar 2006
Posty: 3064
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 17-11-2009, 12:53   

Magenta, CD bez problemu :-)
 
 
 
magic0123456789
[Usunięty]

Wysłany: 17-11-2009, 15:17   

Witam, niedawno kupiłem zestaw 4300 od pluskura zestaw nr 10, malutki rabat dał. Szumy na niektórych stacjach radiowych są. Mam wizje owinąć folią aluminiową kable od przetwornicy do lampy. Niby takie ekrany, zobaczymy.

Aha jak właczam światła to efekt błyśnięcia i potem stopniowe rozjaśnianie światła (rozgrzewanie palnika) Czy wy też tak macie.

Ale radość z bezpieczeństwa jazdy bezcenna.
 
 
Snaco 
&Sadzik C4 VTS


Dołączył: 06 Mar 2006
Posty: 3064
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 17-11-2009, 15:18   

magic0123456789 napisał/a:
Aha jak właczam światła to efekt błyśnięcia i potem stopniowe rozjaśnianie światła (rozgrzewanie palnika) Czy wy też tak macie.


macie....każdy xenon tak ma...
 
 
 
Misiek89 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1997
Kolor Pumy: Panther Black
Dołączył: 06 Maj 2009
Posty: 196
Skąd: Poznań City
Wysłany: 17-11-2009, 18:03   

Znalazłem na allegro takie coś: http://allegro.pl/item802...hid_ksenon.html
A te plaskurowe przetwornice widocznie są tak małe że filtry się niezmieściły :mrgreen:
A co do tego porównania to różnice napięć są naprawde minimalne. Po podłączeniu pod miernik zapewne prąd będzie oscylować w tej granicy. W gniazdku w domu też niema non stop 230V tylko coś koło tego. A natężenie max to natężenie szczytowe - zapewne podobne bajki jak z mocą głośników 500 wat itp.
A ja mimo iż niemam zakłóceń w radiu to radia słucham sporadycznie. Przeważnie gra cd lub mp3 na usb :mrgreen: Fajny gadżet - szczerze polecam :mrgreen: Więc nawet jak kupisz te najtańsze ksenonki i będą szumy to 100 zł zostanie na nowe radyjko heh - jeśli masz seryjne :mrgreen:
_________________
http://www.polskajazda.pl...Ford/Puma/70792
Ostatnio zmieniony przez Opoya 18-11-2009, 00:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Magenta 
AKA Misia vel Nika


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1999
Kolor Pumy: Pacific Green
Dołączyła: 27 Sie 2009
Posty: 928
Skąd: Poznań
Wysłany: 17-11-2009, 19:06   

Tak się składa, że pracuję w firmie, która sprowadza z Chin różnego rodzaju urządzenia. :mrgreen: Kolega zza ściany, zajmujący się kwestiami technicznymi, po zapoznaniu się z tymi ofertami stwierdził, że parametry tych przetwornic tak naprawdę niewiele się różnią. No i po tej konsultacji kupiłam zestaw nr 8. :) Argumenty "za": cena z przesyłką kurierską - 319 PLN, cyfrowe przetwornice, 12 m-cy gwarancji u polskiego importera (nie u chińskiego producenta). Marka Max Xenon przeznaczona jest na polski rynek (poważna firma, nie chwilowy importer) - jako jedyny (?) [obok zestawu 11.] ma polskie opakowanie - a to też o czymś świadczy. Do tego gwarancja braku zakłóceń w radiu/CB (się okaże ;) ) i certyfikaty ISO 9001, E-MARK E4, SASO Intertek ETL. SEMKO, CNAB, CE (możliwość otrzymania certyfikatów z zestawem). No i dają 2 postojówki LED W5W gratis. ;)
Argumenty "przeciw" Plaskurowi: myślę, że trzeba dać innym szansę. :) To, że większość Klubowiczów kupiła zestaw u niego, nie znaczy, że inni sprzedawcy oferujący inne zestawy nie są w porządku i że mają fatalną obsługę posprzedażową. I mam odwagę przekonać się o tym na własnej skórze. :razz: No i propozycja rabatu - kiepściutka, i to bardzo. :roll:
Poza tym... fajnie jest czasem pójść "pod prąd". :mrgreen: Dam Wam znać, czy było warto. ;)

Misiek89, a nowe radyjko się przyda - tym bardziej, że mam kaseciaka. :( Ale w tym miesiącu wolałam zainwestować w nowe opony zimowe i ksenonki - może na święta jakieś audio się Pumce trafi. ;)
_________________
 
 
Maciek 
A6 4.2 QUATTRO


Dołączył: 16 Wrz 2009
Posty: 492
Skąd: Lublin/Łęczna
Wysłany: 17-11-2009, 19:16   

Magenta gdybyś dawała znać to koniecznie czy masz zakłócenia na radiu i czy znikają po wyłączeniu świateł oraz czy masz radio seryjne 6000CD tak jak ja. Jaką temperaturę barwową wybrałaś i jak ją oceniasz? ja podobnie jak Zahariash chcę białe żeby nie było śladu niebieskiego. Pozdrawiam
 
 
 
Magenta 
AKA Misia vel Nika


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1999
Kolor Pumy: Pacific Green
Dołączyła: 27 Sie 2009
Posty: 928
Skąd: Poznań
Wysłany: 17-11-2009, 19:44   

Maciek, wybrałam 4300K, też nie chciałam niebieskiej poświaty. :)
A radyjko mam - jak wspominałam powyżej - seryjne 5000, niestety. :)
Oczywiście dam znać, jak się sprawują światełka. :)
_________________
 
 
sharky 


Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Radiant Red
Dołączył: 05 Sty 2008
Posty: 992
Skąd: Kalisz/Opatówek
Wysłany: 17-11-2009, 23:36   

Ja mam ksenony od Plaskura 4300 i jestem z nich zadowolony.

A ogólnie mam małe pytanie do Was: czy przy odpalaniu auta na włączonych ksenonach gasną Wam one? Mi tak i muszę zejść włącznikiem ze świateł mijania do pozycyjnych i znowu zapalić światła mijania (ksenony). Ogólnie nie zapalam nigdy auta na włączonych światłach, nawet na postojówkach (taki mam zwyczaj, że lepiej wyłączyć przed rozruchem silnika :razz: ) ale ostatnio mi się tak zdarzyło w pośpiechu i właśnie zaobserwowałem takie zjawisko. Wiem, że na żarówkach na pewno nie miałem takiego czegoś.
_________________
Ten, co opatentował podświetlany schowek. :mrgreen: http://klubpumy.pl/viewtopic.php?t=7948

Sprawdź swoją Pumę po numerze VIN: http://klubpumy.pl/viewtopic.php?t=7055
Ostatnio zmieniony przez sharky 18-11-2009, 00:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Opoya 
Szarak ST225


Dołączyła: 14 Wrz 2004
Posty: 4581
Skąd: Warszawa
Wysłany: 18-11-2009, 00:30   

Magenta napisał/a:
cyfrowe przetwornice
Analogowe nie zmieściłyby się do tak małego opakowania :P Cyfrowe przetwornice, to tak jak świecąca żarówka...
Aha - gratuluję trafnego wyboru temperatury barwowej, tę właśnie (4300K) zdecydowanie polecam.
_________________

Opoya ma wysublimowany gust (by foo)
Opoya [...] może wszystko (by Snaco)
Opoya [...] jesteś Boska (by Waluś)
Opoya, Jestes super dziewczyna (by Mr.Maya)
Jak zwykle Matula Opoyka nie przezyje jak sie nie przyczepi :-) Uwielbiam Cie :-) (by bleade)
Opoya, [...] gratki dla ciebie kochaniutka (by rafalski69)
Opoya opoko ty nasza (by Beata)
 
 
 
Magenta 
AKA Misia vel Nika


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1999
Kolor Pumy: Pacific Green
Dołączyła: 27 Sie 2009
Posty: 928
Skąd: Poznań
Wysłany: 18-11-2009, 09:25   

Opoya, czyli w opisach np. tej aukcji i tej oferty jest błąd? Bo rozmiarowo wyglądają chyba tak samo, jak cyfrowe...

Po lekturze tego wątku 4300K to była jedna z dwóch barw, jakie wchodziły w grę (druga to 5000K). Zdecydowałam się na ksenony ze względów bezpieczeństwa, nie dla "lansu". :D Zresztą, światła z niebieską poświatą nie za bardzo by pasowały do mojej zielonej strzały. :mrgreen: ;)
_________________
 
 
lewadzki
[Usunięty]

Wysłany: 18-11-2009, 11:47   

sharky napisał/a:
Wiem, że na żarówkach na pewno nie miałem takiego czegoś


jestes pewien ?? mi sie wydaje ze taki chwilowe przygasniecie na zarowkach bylo ale nie jestem pewien na 100%
niech spr ktos kto ma pumke :P
 
 
sharky 


Silnik Pumy: 1.4
Rok prod. Pumy: 1998
Kolor Pumy: Radiant Red
Dołączył: 05 Sty 2008
Posty: 992
Skąd: Kalisz/Opatówek
Wysłany: 18-11-2009, 16:58   

Przygasnąć przygasnęły jak wszystko w chwili odpalania auta, nawet nawiew w chwili odpalania słabnie ale mi chodzi o ksenony, które zgasną i już się same nie zapalą i tak jak pisałem wcześniej, muszę zejść włącznikiem ze świateł mijania do pozycyjnych i znowu zapalić światła mijania (ksenony). To chyba wina skoku napięcia podczas odpalania, a że to ksenony a nie żarówki to chyba się tak dzieje, jestem po prostu ciekawy i pytam. :razz:
_________________
Ten, co opatentował podświetlany schowek. :mrgreen: http://klubpumy.pl/viewtopic.php?t=7948

Sprawdź swoją Pumę po numerze VIN: http://klubpumy.pl/viewtopic.php?t=7055
Ostatnio zmieniony przez sharky 18-11-2009, 17:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
lewadzki
[Usunięty]

Wysłany: 18-11-2009, 17:01   

sharky napisał/a:
już się same nie zapalą

aaa tojakos gdzies mi umknelo...
hmm jezdzilem sporo puma Shaki ale nigdy na to nie zwrocilem uwagi
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

© 2000-2021 klubpumy.pl | wykonanie: zespół | hosting: WEBdev

Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja: 18.08.2013)

Kontakt: admin@klubpumy.pl



phpBB by przemo