Klub Forda Pumy Strona Główna Klub Forda Pumy
istnieje od 2000 roku

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Gaydek
06-11-2007, 19:59
Ksenonowe światła w Pumie
Autor Wiadomość
michal-wm
[Usunięty]

Wysłany: 14-10-2009, 09:54   

ok dzięki wielki już zamówiłem zestaw z 4300k
 
 
Szpitalniak 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1998
Dołączył: 20 Paź 2009
Posty: 331
Skąd: Bydgoszcz
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 30-10-2009, 19:17   

Witam. Jestem nowy i bardzo proszę o wyrozumiałość. Chciałbym swoją pumkę troszkę upięknić, ale bez wiejskiego tuningu. W pierwszej kolejności pomyślałem o żarówkach, bo zwykłe, obecne ledwo dychają i nie mają odpowiedzniego zasięgu (snuje się dość szybko po ulicach Bydgoszczy).

1. Czy same żarówki xenonowe wystarczą ?? Znaczy czy bez dodatkowych instalacji można je wetknąć i będą bujać ??

Pozdrawiam i proszę o normalne wypowiedzi.
 
 
 
Gaydek 
admin


Dołączył: 12 Wrz 2004
Posty: 6402
Skąd: Brodnica
Wysłany: 30-10-2009, 19:24   

Same żarówki nie wystarczą. Potrzebna jest instalacja z przetwornicami. Jest o tym ponad 40 stron :roll: .
 
 
Magenta 
AKA Misia vel Nika


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1999
Kolor Pumy: Pacific Green
Dołączyła: 27 Sie 2009
Posty: 928
Skąd: Poznań
Wysłany: 15-11-2009, 21:06   Re: Światła ksenonowe

Martunia napisał/a:
Nie wiem jak zacząć. Ale żałuję, że zdecydowałam się założyć światła w swojej pumie.
A mianowicie. Niestety miałam nocną kolizję drogową. W kolizji uczestniczył też inny kierowca. Jechał z przeciwka i była to ewidentnie jego wina, jak na początku stwierdził patrol policji, ale....
Gdy ów kierowca oświadczył, że został przeze mnie oślepiony i nic nie widział. Wszystko działo się w nocy. Policja skierowała sprawę do analizy. Był też rzeczoznawca, który stwierdził nielegalne oświetlenie. Straciłam dowód. Mam rozbite auto. A kierowca, który spowodował wypadek i rozbił mi auto został oczyszczony z zarzutów. Szkoda normalnie gadać. Zatem żałuję, że zdecydowałam się, że założyłam te światła ksenonowe.

Martunia od grudnia 2008 nie pojawia się na Forum, wie ktoś może, jak zakończyła się jej sprawa...?

Przeczytałam cały ten wątek i właśnie rozglądam się za zestawem ksenonków dla mojej krótkowzrocznej Kici, bo po ciemku bezpiecznie czuję się tylko przy prędkości 40 km/h. :neutral: I szczerze mówiąc, to mam gdzieś legalność ksenonów. Mój Mężczyzna na miejscu Martuni pozwał by do sądu... Forda. Bo jakość oświetlenia w Pumie jest tak żenująca, że nie powinna być ona dopuszczona w ogóle do sprzedaży. :idea:
Fabryczna PUMA = STiWdJD (Samochód Tylko i Wyłącznie do Jazdy Dziennej). ;)

[ Dodano: 16-11-2009, 00:32 ]
Jako że rozpoczęłam poszukiwania zestawu ksenonów dla swojej Pumki, a nie chciałam od razu w ciemno uderzać do Plaskura, zrobiłam mały research - może komuś się przyda. Pod uwagę wzięłam tylko te oferty, które obejmują jakąkolwiek gwarancję na zakupiony zestaw (lub jego część), w cenach do 400 PLN (akurat ja nie chcę więcej wydać :) ).
Podane ceny nie obejmują kosztów przesyłki, w nawiasach podałam miejscowości, gdzie możliwy jet odbiór osobisty. Niektóre z tych firm oferują też usługę montażu zakupionych ksenonów.
Gość, jeśli w poniższych zestawach rozpoznajesz swój komplet ksenonów, daj znać, co o nim sądzisz. g:)

1. zestaw za 174,99 PLN [Warszawa]

Gwarancja: 12 m-cy [faktura VAT na życzenie]

2. zestaw za 179 PLN [Nowy Dwór Gdański]

Gwarancja: 3 m-ce [faktura VAT na życzenie]

3. zestaw za 229 PLN [Głogoczów k/Krakowa]

Gwarancja: 12 m-cy
ISO 9001, TUV, E8, CE.

4. zestaw za 244,99 PLN [Wrocław]

Gwarancja: 12 m-cy; na palniki 7 dni gwarancji rozruchowej [faktura VAT na życzenie]

5. zestaw za 249 PLN [Kraków]
również na Allegro

Gwarancja: przetwornice - 12 m-cy; palniki - 6 m-cy [faktura VAT na życzenie]

6. zestaw za 289 PLN [Krosno]

Gwarancja: 12 m-cy [faktura VAT na życzenie]
ISO 9001:2000, E-MARK E24, SASO, CE.

7. zestaw za 290 PLN (regularna cena: 329 PLN) [Łódź] - zestaw na podzespołach Philipsa

Gwarancja: przetwornice 24 m-ce, palniki - 3 m-ce gwarancji rozruchowej [faktura VAT na życzenie]
ISO 9001:2000, SASO, CE, E-26.

8. zestaw za 299 PLN + 2 postojówki LED W5W (białe lub niebieskie) gratis [Wągrowiec]
również na Allegro

Gwarancja: 12 m-cy [faktura VAT na życzenie]
ISO 9001, E4, SASO, CNAB (możliwość dołączenia certyfikatów do zestawu).

9. zestaw za 349 PLN + 2 postojówki LED W5W (białe lub niebieskie) gratis [Katowice, Tarnowskie Góry]
również na Allegro

Gwarancja: na Allegro - 18 m-cy (w sklepie - 12 m-cy) [faktura VAT na życzenie]
TUV, DOT, ISO 9001-2000, E11.

10. zestaw za 349 PLN (Plaskur1) [Piotrków Trybunalski, Rybnik]


Gwarancja: przetwornice - 12 m-cy; palniki - 6 m-cy [faktura VAT na życzenie]
E11, TUV, DOT, CE.

11. zestaw za 359 PLN [Poznań]

również na Allegro

Gwarancja: przetwornice - 12 m-cy; palniki - 6 m-cy [faktura VAT na życzenie]
TUV, ISO 9001:2000.
_________________
Ostatnio zmieniony przez Magenta 17-11-2009, 13:46, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
zolteq 
& Dżusti


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1999
Dołączył: 25 Wrz 2008
Posty: 445
Skąd: Gliwice
Wysłany: 16-11-2009, 08:46   

Magenta, no też słyszałem już wcześniej że jak spowoduje się kolizję czy wypadek, nawet nie z naszej winy to można mieć za ksenony dużo w plecy :[ ...ale mam to gdzieś, wole widzieć i nie spowodować stłuczki niż nie widzieć i szybko spowodować :[
_________________
Była Puma 1,7
Był Galant 2,5 V6
Było Mondeo 1,8 mk4
Jest Mazda 6 (III) 2.5 Skyactive
 
 
 
Snaco 
&Sadzik C4 VTS


Dołączył: 06 Mar 2006
Posty: 3064
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 16-11-2009, 08:51   

Magenta, ja miałem nr.10. Mogę polecić . Wówczas to jeden z tańszych zestawów był. Nie miałem zadnych problemów. Jeździł u mnie i u zony i dobrze świecił.
 
 
 
zolteq 
& Dżusti


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1999
Dołączył: 25 Wrz 2008
Posty: 445
Skąd: Gliwice
Wysłany: 16-11-2009, 10:08   

...ja mam zestaw nr 6 ...też nie narzekam ;)
_________________
Była Puma 1,7
Był Galant 2,5 V6
Było Mondeo 1,8 mk4
Jest Mazda 6 (III) 2.5 Skyactive
 
 
 
Magenta 
AKA Misia vel Nika


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1999
Kolor Pumy: Pacific Green
Dołączyła: 27 Sie 2009
Posty: 928
Skąd: Poznań
Wysłany: 16-11-2009, 15:42   

Przyznam szczerze, że nie wiem, który z tych zestawów wybrać... :roll: Plaskur nie powalił mnie swoją ofertą zniżki (prosił o niechwalenie się nią publicznie, ale zapewniam - nie ma się czym chwalić :lol: ).
Ciekawe, czym - oprócz ceny i długości gwarancji - różnią się zestawy 1 i 5. Mają taką samą instrukcję. Nr 5 wygląda, jakby nie miał tych metalowych podstaw do montażu przetwornic.
A czy miał ktoś okazję widzieć zestaw nr 7?
_________________
 
 
ewa40 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1997
Dołączyła: 28 Paź 2006
Posty: 1003
Skąd: Poznań
Wysłany: 16-11-2009, 16:17   

Ja również mam zestaw nr.10 od Plaskura. Jestem zadowolona i zero zastrzeżeń. Nie wiem jaki dał tobie rabat, ale o ile pamiętam, to Plaskur ustalił, że dla Pum jest zawsze rabat :roll: Większy dawał przy zamówieniu grupowym, więc warto zapytać na forum, czy są inni chętni na xenonki i zrobić wtedy wspólne zamówienie .
 
 
 
Boogie 
adm


Dołączył: 12 Wrz 2004
Posty: 2370
Skąd: Poznań
Wysłany: 16-11-2009, 17:35   

U Plaskura z tego co sie orientuję nie było problemów z gwarancją i z wymianą ewentualnie wadliwych części, także jest to też argument za.
_________________
Admin jest jak pogoda - trzeba zaakceptować, bo nic nie możesz zrobić, aby go zmienić
 
 
 
lewadzki
[Usunięty]

Wysłany: 16-11-2009, 17:42   

na tym zestawie nr 10 z tego co sie orientuje jezdzi wiekszosc klubowiczow i chwala sobie kontakt z osoba sprzedajaca, bez problemu gwarancja itp itd
 
 
Misiek89 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1997
Kolor Pumy: Panther Black
Dołączył: 06 Maj 2009
Posty: 196
Skąd: Poznań City
Wysłany: 16-11-2009, 17:51   

Wg mnie wszystkie te zestawy sa praktycznie takie same. Mimo że różnią się kartonikami i naklejkami to 3/4 sprzetu robiona jest w chinach a różnica w cenie jest poprostu różnicą w marży sprzedawcy. Ja kupiłem już pumke z zamontowanymi ksenonami (3 miesięczne bodaj) które kosztowały niecałe 200 zł i nienarzekam. Niektóre gorsze jakościowo przetwornice powodują szumy i piski w odbieraniu radia, jednak ja nic takiego niezauważyłem u siebie. Jedynie od razu po włączeniu lekko piszczą (jakies 15 sek) aż do rozgrzania się i pełnego rozświetlenia.
Mam zestaw nr 2 :mrgreen: tylko nalepki inne :D ale po dokładniejszym oglądnięciu wszystkich zestawów przetwornice w każdym są takie same :mrgreen: No poza tymi slim, ale czy warto dopłacać 100 zł za niewidoczność przetwornic?? Lepiej za tą kasiorke kupić lepsze kierunki (osram diadem) i jakies jasne postojówki bo przy kolorze xenonów 4200 albo 6000 to seryjne żaróweczki wyglądają niezbyt ciekawie :mrgreen:
_________________
http://www.polskajazda.pl...Ford/Puma/70792
 
 
 
Snaco 
&Sadzik C4 VTS


Dołączył: 06 Mar 2006
Posty: 3064
Skąd: Piaseczno
Wysłany: 16-11-2009, 21:18   

aaaa właśnie. ten zestaw nr 10. od Plaskura zakłóca radio. Mi to nie przeszkadzało bo w Wawie jest i tak silny sygnał ale jak się gdzieś przemieszczałem dalej czy byłem w garażu to ewidentnie po wyłączeniu świateł sygnał radia był dużo lepszy. W mieście bez różnicy.
 
 
 
Opoya 
Szarak ST225


Dołączyła: 14 Wrz 2004
Posty: 4581
Skąd: Warszawa
Wysłany: 16-11-2009, 22:03   

Mam zestaw od Plaskura, ale kupiony za "nieco" wyższą cenę (wówczas takie były ceny). Niedawno niestety musiałam wymienić palniki, bo jeden przestał świecić, trochę już ksenony mam, więc nie zdziwiło mnie to bardzo. Wymieniłam palniki na kupione w Warszawie, a dokładniej tuż obok mnie, w Wawrze i jestem zadowolona (bardzo zależało mi na czasie, mała odległość, możliwość odbioru osobistego i odpowiednia temperatura barwowa były głównymi kryteriami wyboru palników).
Co do Plaskura - pisałam już o tym, ale powtórzę jeszcze raz, ten sprzedawca może być wzorem obsługi posprzedażnej dla wielu innych osób.
Ofert przestawionych jest dużo, ale osobiście trudno mi je ocenić, by to zrobić musiałabym przetestować je sama.
Aha - rozmawiałam z Plaskurem nie raz i pytałam się o różne aspekty ksenonów, m.in. o ceny. A te, zależne są głównie od przetwornic, które jak się okazuje są różne w różnych zestawach. I nie chodzi o naklejki, tylko wnętrze. Te od Plaskura mają pięciostopniowe zabezpieczenie przed wadliwym włączeniem się (wadliwym, czyli np. włączenie przetwornicy bez podłączonego palnika).
_________________

Opoya ma wysublimowany gust (by foo)
Opoya [...] może wszystko (by Snaco)
Opoya [...] jesteś Boska (by Waluś)
Opoya, Jestes super dziewczyna (by Mr.Maya)
Jak zwykle Matula Opoyka nie przezyje jak sie nie przyczepi :-) Uwielbiam Cie :-) (by bleade)
Opoya, [...] gratki dla ciebie kochaniutka (by rafalski69)
Opoya opoko ty nasza (by Beata)
 
 
 
Misiek89 


Silnik Pumy: 1.7 VCT
Rok prod. Pumy: 1997
Kolor Pumy: Panther Black
Dołączył: 06 Maj 2009
Posty: 196
Skąd: Poznań City
Wysłany: 16-11-2009, 22:40   

7 czy 8 zestawów z przedstawionych ma identyczne przetwornice. Z tym, że te od plaskura mają te bajery i inne zabezpieczenia to też się moge zgodzić. Ale mimo iż są niby najdroższe to niemają zabezpieczeń przeciw zakłóceniowych, a w tanich budżetowych zestawach to zabezpieczenie występuje... Każdy zestaw ma swoje plusy i minusy. Gdybym miał teraz kupować to faktycznie miałbym dlemat który zestaw wybrać, ale puki co jestem zadowolony ze swoich xenonków. Rok minął i żadnych problemów. A co do tych zakłóceń to dużo zależy od samego radia, bo jedne łapią stacje lepiej inne gorzej. Ale w erze MP3 i innych alternatywnych rozwiązań to myslę, że dla chcącego to żaden problem :mrgreen:
Chyba że ktoś używa CB bo z tym też często pojawiają się problemy z zakóceniami po motnażu xenonów, ale zapewne istnieją jakieś magiczne filtry przeciwzakłóceniowe :mrgreen:
_________________
http://www.polskajazda.pl...Ford/Puma/70792
Ostatnio zmieniony przez Opoya 16-11-2009, 23:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

© 2000-2021 klubpumy.pl | wykonanie: zespół | hosting: WEBdev

Korzystanie z forum oznacza akceptację regulaminu w aktualnym brzmieniu (ostatnia aktualizacja: 18.08.2013)

Kontakt: admin@klubpumy.pl



phpBB by przemo